Tradycyjne technologie wykonania sufitów bazują przede wszystkim na płytach kartonowo – gipsowych oraz na różnorodnych okładzinach mineralnych. Coraz większą popularnością wśród odbiorców cieszą się sufity naciągane wykonane z tworzyw sztucznych. Zapewniają one wyjątkową efektowność dopasowaną do każdej aranżacji i trwałość.

Warianty cenowe sufitów naciąganych 

sufity napinane cenyInwestycja w technologię powłok napinanych to jeden z najlepszych wyborów jeśli myślimy o posiadaniu w dowolnym lokalu trwałego i wyjątkowego pod względem wizualnym sufitu. Dla zrozumienia wartości inwestycji w sufity napinane ceny nie są ostatecznym kryterium. Sufit napinany to trwałość sięgająca nawet kilku dziesiątek lat bez konieczności ingerencji naprawczych. To powłoki wodoodporne i ogniotrwałe, wytrzymałe na urazy mechaniczne. Nie do przecenienia są ich walory wizualne mogące zupełnie odmienić oblicze każdego wnętrza. Należy pamiętać, że cena zawiera bezpyłowy i szybki montaż nie eliminujący danego pomieszczenia z użytkowania. Rzeczywiste parametry jakie mają wpływ na cenę to przede wszystkim rodzaj powłoki jaka zostanie użyta do wykonania sufitu oraz wybrany model. Więcej zapłacimy za powłoki sufitowe najlepszych marek oraz w przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji. Rzetelną cenę za wykonanie i montaż sufitu naciąganego uzyskamy po przeprowadzeniu pomiarów w lokalu przez producenta. Cena wzrośnie przy konieczności wycięcia większej liczby kątów w powłoce sufitowej oraz przy montażu powyżej pięciu metrów.

Na cenę sufitu naciąganego ma wpływ rodzaj i liczba punktów świetlnych zainstalowanych na suficie. Przeglądając strony internetowe można zauważyć, że niektóre firmy udzielają rabatów w przypadku wykonywania sufitów o powierzchniach przekraczających 20 metrów kwadratowych.