1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

Zakładając firmę, musimy się liczyć z pewnymi, obowiązkowymi opłatami, które będziemy musieli co miesiąc odprowadzać do Urzędu Skarbowego i do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Księgowość musi prowadzić każda firma.

Gdzie znaleźć dobrego księgowego w Lublinie?

księgowy lublinNie każdy właściciel firmy ma czas na prowadzenie firmy, dbanie o reklamę, pozyskiwanie nowych klientów i jeszcze na samodzielne prowadzenie księgowości. Aby robić to dobrze, trzeba być na bieżąco ze wszystkimi przepisami prawnymi, rachunkowymi i podatkowymi. Tylko sprawny księgowy, który posiada duże doświadczenie może nam pomóc i odciążyć w obowiązkach rachunkowych. Jeżeli interesuje nas dobry księgowy Lublin jest miastem, w którym znajdziemy go bez większego problemu. Rzetelny fachowiec jest na miarę złota, dlatego warto poszukać takiego księgowego, któremu będziemy mogli zaufać i powierzyć swoje sprawy, ponieważ w razie niejasności, to my zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności przed Urzędem Skarbowym. Zadaniem księgowego jest poprawne rozliczanie dokumentów zakupowych i sprzedażowych, oraz na ich podstawie wyliczanie należnych do zapłaty podatku VAT, podatku dochodowego i składek na ubezpieczenie społeczne. Lubelscy urzędnicy czuwają nad terminowym uiszczaniem opłat, dlatego za każdy dzień zwłoki zostaną nam doliczone ustawowe odsetki. Księgowy powinien być także dobrym doradcą podatkowym, który pomoże zoptymalizować przedsiębiorcy koszty jakie ponosi każdego miesiąca. 

Do wyboru mamy samodzielnych księgowych, których możemy zatrudnić w siedzibie firmy, albo skorzystać z usług profesjonalnych biur rachunkowych, które kompleksowo się zajmą naszą firmą, ponieważ zatrudniają wielu księgowych i kadrowych pracowników.