Są takie sytuacje w życiu, kiedy potrzeba jest pomoc detektywa. W serialach detektyw pomaga najczęściej w przypadku niewierności w małżeństwie i stara się zdobyć dowody na zdradę. Nie jest to jednak jedyna usługa, jaką świadczą agencje detektywistyczne.

Profesjonalne usługi agencji detektywistycznych

detektyw WrocławDetektyw musi przede wszystkim działać dyskretnie. Jeden dzień obserwacji przez kilku detektywów z agencji może kosztować ponad tysiąc złotych. Detektywi ustalają różne informacje. Dzięki nim można dowiedzieć się, gdzie pracuje konkretna osoba. Detektywi są w stanie wskazać, gdzie mieszka dana osoba lub wskazują miejsce jej pobytu. Dodatkowo detektywi dokonują ustaleń adresowych, dotyczących dostarczanej korespondencji, przesyłek. Do zadań agencji detektywistycznej należy przeprowadzenie śledztwa pod kątem mobbingu, dyskryminacji, molestowania seksualnego w miejscu pracy i nie tylko. Jak widać, detektyw Wrocław pomaga w różnych kwestiach. Terminy wykonywania zleceń przez detektywów są różne. Zwykłe ustalanie miejsc pobytu zajmuje detektywom około 7 dni. Z kolei ustalanie sprawców wysyłania donosów trwa dłużej – zazwyczaj ok. 30 dni. Ta usługa jest też znacznie droższa i może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Detektyw zajmuje się też poszukiwaniem osób zaginionych, ukrywających się. Z pomocą detektywa można ustalić majątek danej osoby.

Detektyw jest w stanie wykryć podsłuchy czy urządzenia monitorujące. Detektywi znają się na sprawdzaniu telefonów komórkowych, komputerów i innych urządzeń. Tak więc agencje detektywistyczne pomagają nie tylko w przypadku zdrad, ale i w wielu innych kwestiach. W agencjach pracuje zazwyczaj nie jeden, ale kilku detektywów, którzy łączą swoje siły i dzięki temu mogą bardzo szybko znaleźć odpowiedzi na różne pytania. Agencje zajmują się też doradztwem i szkoleniami.