Jaki jest detektyw? Cześć, dzisiaj jest taki pierwszy deszczowy jesienny dzień i przyznam szczerze, dziwnie mi z tym. Najchętniej położyłabym się pod kołdrę i zasnęła. Właściwie, to tak zrobiłam, z tym, że nie śpię, tylko oglądam dziwne programy w telewizji.

Detektyw i jego zlecenia

detektyw

Przed chwilą skończyłam oglądać, jakiś serial paradokumentalny, który nazywał się detektyw, czy jakoś tak, nieważne, w każdym razie, po obejrzeniu tego programu zaczęłam zastanawiać, kto tak naprawdę zamawia takie usługi detektywistyczne, szczególnie w takim mieście, jak Warszawa. Wydaje mi się, że osoby, które korzystają z takich usług muszą mieć jakiś określony typ osobowości. Ja na przykład nie wyobrażam sobie, żeby kiedykolwiek w moim życiu był mi potrzebny prywatny detektyw. Wydaje mi się, że gdybym myślała, że na przykład mój mąż mnie zdradza, to świadczyłoby o tym, że moje małżeństwo się rozlatuje, usiadłabym z nim i porozmawiała! Bo żeby tak od razu usługi detektywistyczne zamawiać, to moim zdaniem trzeba mieć poważne problemy z komunikacją! Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Myślicie, że w Polsce, w takim mieście, jak Warszawa, dużo ludzi zamawia tego typu usługi? Jak uważacie, czy to dobry sposób, na rozwiązanie problemów, choćby właśnie w małżeństwie? Mnie wydaje się, że detektyw, owszem jest przydatny, ale na przykład w sprawach związanych z czyimś zaginięciem, a nie w przypadku zdrad, czy wątpliwości małżeńskich. Kurczę deszczowe dni chyba mi nie sprzyjają, z resztą te wszystkie programy telewizyjne też chyba nie.

Wezmę sobie jakąś książkę, poczytam, może zasnę, ale chyba najlepiej byłoby gdybym zabrała się do pracy, po jutrze mam kolokwium, ale jakoś ten deszcz nie sprzyja nauce. Kurcze, to pierwszy jesienny dzień, a jak sobie pomyślę, że to dopiero początek, tragedia!!

Na temat pracy detektywa dużo przeczytałam na stronie – http://www.omegadetektyw.pl