1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

 

Wygląd cegły doskonale zna każdy z nas. A jednak jej zastosowanie w ostatnim czasie ulega zmianie i z produktu wykorzystywanego jako budulec budynków, coraz częściej jej zastosowanie zostaje zmienione na dekoracyjne. Stare cegły pochodzą z dwóch źródeł: albo z rozbiórki przedwojennych budynków, albo są to cegły nowe, stylizowane w odpowiedni sposób na stare cegły.

Zastosowanie starych cegieł

stara cegłaJak zostało już wspomniane, stara cegła w dzisiejszym świecie znajduje najczęściej swoje zastosowanie jako element dekoracyjny. Chociaż doskonale sprawdza się też jako element uzupełniający budowle zabytkowe, przede wszystkim gotyckie, których struktura opiera się właśnie na starej, czerwonej cegle. Zapotrzebowanie na stare cegły sprawia, że cegielnie zajmują się ich produkowaniem, przykładając do procesu powstawania tych produktów szczególną uwagę. Cegły stare formowane są ręcznie, by zapewnić im odpowiedni wygląd, strukturę, a co za tym idzie sprawić również, że będzie to produkt ze wszech miar unikatowy. Jeśli nie zajmujemy się na co dzień konserwacją budynków, stare cegły znajdą raczej swoje zastosowanie w naszych wnętrzach jako element dekoracyjny. Cegły dekoracyjne wykonywane są w różnych kolorach, dzięki czemu możemy dobrać produkt charakteryzujący się odpowiednim wyglądem zarówno do naszej kuchni, łazienki, sypialni, czy też salonu. Specyfika tego produktu umożliwia nam jego różnorodne zastosowanie w zaplanowanych aranżacjach.

Czasami, stare cegły wykonywane są z cegieł pozyskanych z budynków z rozbiórki. Najczęściej cegły pozyskiwane w ten sposób charakteryzują się zdecydowanie wyższą wytrzymałością i mogą być wykorzystywane również do pokrycia nimi powierzchni użytkowej takiej jak podłoga w wybranym przez nas pomieszczeniu.