Profile wykonane z materiałów aluminiowych znajdziemy w wielu nowoczesnych elementach stolarki budowlanej. Najczęściej profile tego typu są elementem konstrukcji drzwi i okien. Jednak zanim zakupimy odpowiednie profile dla naszej firmy, w której produkowane są drzwi lub okna, warto zaznajomić się z procesem wytwarzania tego typu profili w zakładach produkcyjnych w Polsce lub zagranicą.

Wytwarzanie i magazynowanie profili aluminiowych

profil aluminiowy sklep internetowyAby profile tego typu mogły zostać wytworzone, najpierw przeprowadza się proces ich tłoczenia. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wielu kształtów profili, zgodnych z systemem konstrukcyjnym, a także zamówieniem klienta. Po wytłoczeniu profile muszą być składowane w specjalnych powierzchniach magazynowych. Mogą to być tradycyjne magazyny, lub też nowoczesne miejsca wysokiego składowania. W przypadku tych drugich, osoby pracujące na magazynie mogą przywoływać dane profile, które są uprzednio naszykowane przez innych pracowników. Ten sposób kompletowania zamówień w znaczny sposób usprawnia pracę całego magazynu. Profile następnie są ładowane na samochody dostawcze i ciężarowe, a potem wysyłane do klientów indywidualnych lub przedsiębiorstw. Oferując profil aluminiowy sklep internetowy również zaopatruje się u uznanych producentów materiałów, używanych do produkcji stolarki aluminiowej. Profile tego typu są także elementami ozdobnymi w domach lub biurach.

Dzięki dobrej gałęzi logistycznej, profile mogą być rozwożone po całym kraju bez obaw o to, iż zostaną uszkodzone. Aby zapobiec porysowaniu ich, profile są owijane w specjalny papier, a następnie układane jeden na drugim w koszach, służących do transportu elementów o długich rozmiarach. Tak przewożone profile trafiają na magazyn sklepów internetowych i stacjonarnych.