Przeciwpożarowe rolety zwykle są dostępne w standardowych rozmiarach, dopasowanych do wielkości korytarzy w obiektach użytkowych i zakładach pracy. Oznacza to iż mogą one być zamontowane w dowolnym miejscu bez większych utrudnień i bardzo szybko wdrożone do zadań przeciwpożarowych.

Przeciwpożarowe rolety o niestandardowych wymiarach

duże rolety przeciwpożaroweNiejednokrotnie okazuje się jednak iż rolety o standardowych wymiarach są zbyt małe by mogły być instalowane w bramach wjazdowych terminali załadunkowych czy zakładów produkcyjnych. W takich miejscach używane są duże rolety przeciwpożarowe, wykonywane przez producentów sprzętu bezpieczeństwa na zamówienie. Nie różnią się funkcjonalnością od rolet standardowych rozmiarów, i często należą one do serii producenta, odróżniając się od pozostałych modeli wyłącznie rozmiarami. Z racji iż są one duże, większość rolet posiada wejścia dostępowe na najniższych sekcjach, umożliwiające szybkie wejście i wyjście z obiektu bez zmniejszania walorów ochronnych rolety. Te same drzwi dostępowe ułatwiają wszelkie działania ratownikom straży pożarnej w momencie gdy podniesienie rolety mogłoby skutkować rozprzestrzenieniem się ogniska pożarowego. Większe rolety są również w zauważalnym stopniu bardziej odporne na działanie wysokich temperatur i lepiej izolują bezpieczne części obiektu od takowych.

Niewymiarowe rolety są zwykle wyceniane wedle wielkości, aczkolwiek nie są one o wiele droższe niż modele standardowe. W wielu przypadkach mogą one również posiadać elementy napędu czy prowadnic bardziej dopasowane do miejsca w którym mają być zamontowane. Wszelkie ulepszenia mają na celu jak najlepsze zintegrowanie rolety z wyposażeniem przeciwpożarowym, oraz zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, zapewnianego przez same rolety.