1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

 

Ocieplenie pianką stało się bardzo popularną metodą izolacyjną,  na co przede wszystkim przełożyły się jej wysokie walory. Niemniej wiele osób nadal nie wie do końca jakie to rozwiązanie ma zastosowanie i w jakich sytuacjach warto się na nie zdecydować?

Co można ocieplać natryskowo?

ocieplanieMetoda ocieplania natryskowego przede wszystkim kojarzy nam się z izolacją cieplną stosowaną do ocieplania dachów i poddaszy. I rzeczywiście w tych warunkach jest ona najczęściej wykorzystywana, wnika to przede wszystkim z tego, że izolacje natryskowe pozwalają na skuteczną eliminację mostków termicznych – dzięki temu, że wykonuje się ją poprzez natrysk, a co za tym idzie z łatwością pianka dociera w różne zakamarki. Jednocześnie sam materiał izolacyjny – pianka poliuretanowa odznacza się dużą trwałością przy jednoczesnej niewielkiej wadze. Jest to o tyle istotne, że umożliwia stosowanie ocieplenia tego rodzaju nawet na bardzo lekkich konstrukcjach dachowych. Niemniej dach i poddasze to nie jedyne miejsce gdzie możemy z powodzeniem i dużą korzyścią zastosować tę metodę. Gdzie zatem można ocieplanie natryskowe wykorzystać? Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach gospodarczych, jak i magazynowych a także z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy przy izolacji fundamentów. Tym co sprawia, że pianka PUR ma tak wszechstronne zastosowanie jest fakt, ze jest ona całkowicie obojętna dla środowiska, a co za tym idzie może być bezpiecznie stosowana w różnych warunków, bez obawy na to, że będzie miała ona negatywny wpływ na przechowywaną żywność czy inne produkty.

Ocieplenie za pomocą pianki poliuretanowej ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Sprawdzi się doskonale w przypadku różnych powierzchni, pozwalając jednocześnie uzyskać bardzo dobre rezultaty. Pamiętajmy jednak o tym, by dobrać odpowiednią ekipę wykonawczą do rodzaju izolacji jaka chcemy wykonać.