Kiedy ostatnio odwiedziłem Warszawę byłem zaskoczony pomysłowością firm, które chcą wyróżnić się na ulicy i przyciągnąć moją uwagę, jako potencjalnego producenta. Jest to poniekąd zrozumiałe, ponieważ w mało którym mieście w naszym kraju jest taka duża konkurencja. Moją uwagę przyciągnęły przede wszystkim łopoczące na wietrze flagi, których nie ma w moim rodzinnym mieście.

Flagi reklamowe z własnymi nadrukami

drukowanie flag reklamowychWiększość reklam takich jak banery, bilboardy, czy witryny sklepowe są statyczne i mogą wyróżnić się tylko kolorem. Flaga reklamowa z własnym nadrukiem firmowym powiewa na wietrze i tym samym przyciąga uwagę klienta. Obserwując tego rodzaju produkty zastanawiałem się, czy drukowanie flag reklamowych jest skomplikowane. Nie jestem wprawdzie ekspertem ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o flagi druk jest raczej prosty i daje duże pole do popisu. W odróżnieniu od nadruków na różnych powierzchniach niestandardowych, jak choćby długopisy tutaj mamy do czynienia zazwyczaj z większą powierzchnią, często prostokątnym gotową do druku. Uznałem więc, że jeśli chodzi o zamówienia dotyczące flag reklamowych producenci nie powinni narzekać zwłaszcza, że najwyraźniej nie cierpią na brak zamówień na tego typu produktu. Miałem nawet wrażeniem, że flagi firmowe w Warszawie należą do jednych z najczęściej wybieranych sposobów na reklamę swojego biznesu zwłaszcza, jeśli doliczyć do nich mniejsze modele wykorzystywane podczas szkoleń, targów, czy na stoiskach promocyjnych. 

Chociaż zachwyciły mnie flagi reklamowe, jaki pierwszy raz widziałem w Warszawie zauważyłem, że są one wykorzystywane także w innych krajach. Podczas mojego urlopu odwiedziłem kilka państw europejskich i w każdym z nich w większym lub mniejszym stopniu flagi z własnymi nadrukami były wykorzystywane jako forma reklamy.

Informacje pochodzą z www.natkaninie.pl