1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

 

Rodzice spodziewający się swojego pierwszego dziecka długo się zastanawiają nad skompletowaniem wyprawki dla noworodka, bo nie chcą kupować niepotrzebnych rzeczy, a jedynie te, które są niezbędne. Na pewno potrzebne jest łóżeczko i wózek, przewijak oraz sporo ubranek, bo dziecko szybko rośnie. 

Jaki wózek kupić do żłobka?

wózki do żłobkaDziecko od narodzin potrzebuje być noszone, kołysane i przytulane przez rodziców, a szczególnie matkę. Opuszczając szpital z małżeństwem, musimy być wyposażeni w specjalny fotelik samochodowy albo wózek gondolowy. Jeżeli za jednym razem rodzimy tylko jedno dziecko to wystarczy zwykły, pojedynczy wózek, jednak jeżeli mamy w brzuszku dwoje lub więcej dzieci, to konieczny będzie większy model. Wózki do żłobka są specjalnie zaprojektowane do przewożenia kilkorga dzieci naraz. Najczęściej są to miejsca dla dzieci ustawione jedno za drugim na specjalnym stelażu, albo po dwa stanowiska w długim rzędzie. W takich wózkach najczęściej są przewożone starsze dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Specjalne foteliki, które się przypinana na konstrukcji wózka mogą być samodzielnymi wózkami ponieważ ten do żłobka różni się od zwykłego tylko tym, że może jednocześnie przewozić kilkoro dzieci. To bardzo praktyczne rozwiązanie ponieważ, aby wyjść na spacer z szóstką dzieci potrzebna jest tylko jedna opiekunka a nie sześć. Pod każdym fotelikiem znajdują się koła a przy pierwszym stanowisku posiadają funkcje skrętne. Nożny hamulec wózka znajduje się na samym końcu.

Wózek jest bardzo potrzebnym środkiem transportu dla noworodka. Stosują go rodzice, ale także panie w żłobkach kiedy jest ładna pogoda, bo mogą spędzić z maluchami trochę czasu na świeżym powietrzu. Często z modeli wózków stosowanych w żłobkach, korzystają rodzice bliźniąt.