Zaburzenia psychiczne stają się coraz bardziej powszechne w naszym społeczeństwie. Dotyczy to w równym stopniu dorosłych, jak i dzieci. Dominującymi zaburzeniami są nerwica lękową oraz depresja. Ich leczeniem zajmują się psychoterapeuci oraz psychiatrzy.

Terapeuci specjalizujący się w leczeniu zaburzeń nerwicowych

leczenie nerwicy warszawaWiele osób w jakimś momencie swojego życia miało problem z nerwicą. Jest to powszechnie występujące zaburzenie psychiczne, które bez odpowiedniej terapii może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. W zaburzeniach nerwicowych dosyć charakterystycznym objawem jest odczuwanie wszechogarniającego lęku oraz napięcia emocjonalnego. Zdarza się również, że pacjent cierpi z powodu objawów somatycznych, takich jak bóle brzucha, głowy oraz kołatania serca. Warto podkreślić, że nerwicę można z powodzeniem leczyć. W tym przypadku dominującą rolę odgrywa psychoterapia. W razie zaistniałej potrzeby psychoterapię wspiera się leczeniem farmakologicznym. W takim przypadku można liczyć na najlepsze rezultaty. Istnieje wiele wyspecjalizowanych środków zapewniających kompleksowe leczenie nerwicy Warszawa jest dobrym tego przykładem. W stolicy istnieje co najmniej kilka publicznych poradni zdrowia psychicznego oraz kilkadziesiąt prywatnych ośrodków terapeutycznych. Pacjenci z nerwicą mogą liczyć na dyskrecję oraz na indywidualne podejście do problemów. Psychoterapeuci proponują rozmaite techniki. Jedną z nich jest trening uważności oraz kontrolowana ekspozycja na bodziec wywołujący lęk. Niekiedy źródła napięcia trzeba szukać głębiej w podświadomości pacjenta.

W Warszawie nie brakuje sprawdzonych ośrodków zajmujących się pomocą psychologiczną. Pacjenci cierpiący na nerwicę lękową zmagają się na co dzień ze stresem, nie mogą spać po nocach, a ponadto dokuczają im objawy psychosomatyczne.