1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

Statystyki wskazują, iż pracownik średniej wielkości korporacji w Polsce odbywa średnio trzy szkolenia w ciągu roku. Trwają one w zależności od rodzaju prowadzonej przez firmę działalności od kilkunastu godzin do kilku dni. Najczęściej szkolenia te są obowiązkiem pracownika wyznaczonym przez pracodawcę, rzadziej natomiast na szkolenia zgłaszają się z własnej woli pojedyncze osoby.

Najczęściej szkolą się managerowie

szkolenia dla managerówW branży szkoleń w czołówce pod względem ich ilości występują przede wszystkim seminaria dla nauczycieli, lekarzy szkolenia dla managerów. Ci ostatni są adresatami aż 35 procent spośród wszystkich szkoleń odbywających się średnio w Polsce w ciągu roku. Często zakończone są egzaminami przeprowadzanymi przez specjalne komisje, a następnie potwierdzane certyfikatami. Właśnie w branży managerskiej szkolenia odgrywają bardzo istotną rolę i są wręcz niezbędne z uwagi na dynamicznie rozwijającą się branżę i ciągle nowości w niej występujące. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach managerskich muszą więc być na bieżąco z wszelkimi nowymi przepisami prawa oraz obecnie obowiązującymi trendami. Co ciekawe, w porównaniu do przedstawicieli innych zawodów osoby pracujące na stanowiskach kierowniczych, koordynatorskich dość chętnie biorą udział w organizowanych dla nich warsztatach czy wykładach. Wpływ na to ma zapewne fakt, iż pracownik po takich szkoleniach, wysoce wykwalifikowany jest zdecydowanie lepiej opłacany przez swojego potencjalnego pracodawcę. Zyskuje też prestiż oraz należny szacunek wśród swych współpracowników.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zawód managera stał się bardzo popularny oraz niezwykle potrzebny, bowiem w niemal każdej branży potrzeba osoby, która potrafi zarządzać najważniejszymi sprawami firmy, pracownikami oraz przyjąć odpowiedzialność za działanie biznesu. Nie powinien więc dziwić fakt konieczności zatrudniania coraz większej ilości managerów oraz podnoszenia ich kwalifikacji i kompetencji zawodowych.