1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

Jeszcze nie tak dawno temu szkoła policealna była rozwiązaniem dla osób, które nie dostały się na wymarzony kierunek studiów. Obecnie szkoły policealne traktowane są inaczej. Nie każdy ma możliwość pójścia na studia, a jak wiadomo, szkoły policealne znajdują się nie tylko w dużych miastach, ale i w mniejszych miejscowościach.

Warunki przyjęcia do szkoły policealnej

bezpłatna szkoła policealna w KrakowieNa studia trzeba przeznaczyć 5 lat, a to wcale nie daje gwarancji znalezienia pracy w zawodzie. Przeciwnie – często studia nie ukierunkowują na dany zawód, a są kierunkami typowo naukowymi, w czasie których zajęć praktycznych jest niewiele. Inaczej wygląda nauka w szkołach policealnych – tutaj teoria wymieszana jest z praktyką, dzięki czemu z kilka lat można uzyskać naprawdę ciekawy zawód, który dobrze prosperuje na przyszłość. Taka bezpłatna szkoła policealna w Krakowie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się uczyć, ale również pracować i zdobywać doświadczenie. Szkoła policealna daje możliwość uzyskania wykształcenia średniego w konkretnym zawodzie i przystąpienia do egzaminu maturalnego. Oczywiście nie jest to wymóg. Można skończyć szkołę policealną z wykształceniem średnim i nie przystępować do matury, ale większość osób decyduje się na podejście do egzaminu. Obecnie szkoły policealne dają wiele możliwości – można się kształcić w wielu zawodach. Co więcej, niektórzy wybierają nie jeden kierunek w szkole policealnej, ale kilka, dzięki czemu szansa na znalezienie pracy w zawodzie zwiększa się.

Szkoły policealne są placówkami edukacyjnymi, w których można kontynuować naukę po szkole średniej. Niekoniecznie trzeba posiadać wykształcenie maturalne, by ubiegać się o przyjęcie do takiej szkoły. Wystarczy ukończenie jakiejś szkoły średniej (dokumentem jest tutaj świadectwo ukończenia szkoły średniej).