1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

Płaska powierzchnia chociaż prostsza w utrzymaniu wymaga od właściciela dużej dbałości o jej dobre zaizolowanie, oraz ocieplenie, tak aby jak najwięcej energii cieplnej gromadzonej w domu nie uciekała przez źle ocieploną powierzchnię i oczywiście o ile pada decyzja o wykorzystaniu podłoża pod ogród zielony, należy zabezpieczyć dach i dostosować konstrukcję, która będzie miała utrzymać ciężar elementów zielonego dachu.

Zabezpieczenie płaskiego dachu

membrany dachoweNadzwyczaj ważnym zabiegiem, który musi być przemyślany i zrealizowany z pietyzmem to przede wszystkim hydroizolacja. Firmy prześcigają się w sposobach i technologii zabezpieczenia płaskiego dachu. Doskonale sprawdzają się membrany dachowe, które w istocie zastąpiły tradycyjną i często mało skuteczną papę tradycyjną bądź termozgrzewalną. Membrany tworzone są z wielu materiałów, odpowiadających potrzebom każdego z dachów płaskich. Płynne membrany proponowane przez twórców to membrany poliuretanowe, bitumiczne czy akrylowe i polimocznikowe. trudno stwierdzić, które z wymienionych membran są skuteczniejsze. Każda z typów membran jest indywidualnie dobierana do konkretnej struktury budynku. Zazwyczaj membrany te są w formie płynnej, co ułatwia jej łatwiejsze rozprowadzenie, a ponadto zastosowanie membrany w formie płynnej daje szansę na szczelniejsze rozprowadzenie żywic polimerowych. I co ważne na całej powierzchni nie występuje żadne łączenie co jest niezwykle istotne w przypadku dachów płaskich, na których, o ile powierzchnia nie  jest idealnie płaskie, gromadzą się  zastoiny wodne, co może powodować konsekwencji poważniejszych, czyli  zalania budynku i występowania zagrzybienia. Takie sytuacje zdarzały się nagminnie w budynkach pokrytych papą.

Płaski dach daje wiele możliwości, ale stawia przed właścicielem wiele trudnych obowiązków. Wybór nowoczesnego stylu budownictwa jest jednak słuszną drogą, bowiem posiadacze tego typu domów mają do dyspozycji wiele technicznych rozwiązań, które wykorzystywane są już od fazy budowy do ostatecznego nadania kształtu i wykończeniu budynku.