1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

Czas rozpoczęcia przez nasze dziecko przygody, która na pewno będzie rozpoczęcie szkoły to duże wyzwanie dla naszej pociechy, ale także i dla rodziców. Kończy się okres beztroskiej zabawy w przedszkolu i zaczyna etap wdrażania poważniejszy obowiązków. Aby ułatwić star w ten okres rodzicom i dzieciom przygotowaliśmy listę rzeczy, o których należy pamiętać szykując wyprawkę szkolną.

Plecak, książki, zeszyty i co jeszcze?

plecaki dla pierwszoklasistów herlitzPrzede wszystkim, już wcześniej – najlepiej na przełomie lipca i sierpnia, należy sprawdzić listę książek i podręczników obowiązujących w danym roku szkolnym. Kolejną ważną rzeczą będą zeszyty i przybory do pisania. Długopisy, linijki, ekierka czy przybory plastyczne w tym również bloki techniczny oraz plastyczny – to są rzeczy z których Twoje dziecko na pewno skorzysta w trakcie roku szkolnego niejednokrotnie. Najważniejszym chyba elementem jest plecak. Jest to zakup, który o ile będzie odpowiednio dobrany, będzie służył dziecku bardzo długo. Dlatego dobry plecak, nie tylko pod względem wyrobu i materiału z którego go wykonano, ale również przez wzgląd na zdrowie naszego dziecka to taki który posiada certyfikaty i został wyprodukowany zgodnie z normami i zaleceniami obowiązującymi w całej Unii Europejskiej. Wybierając go pamiętaj aby był dostosowany gabarytowo do wieku twojego dziecka. Dobrym wyborem będą sprawdzone przez wielu rodziców plecaki dla pierwszoklasistów herlitz – jest to najczęściej wybieramy model i chwalony przez wiele mam. Odpowiedni kształt amortyzuje i balansuje ciężar, który nasze dziecko codziennie dźwiga na swoich barkach.

Podsumowując, nawet jeśli o czymś zapomnisz – nie przejmuj się, postaraj się za to zapewnić swojemu dziecku swoje wsparcie – to ono pozwoli przetrwać mu ten pierwszy okres w nowej roli. Resztę rzeczy możesz zawsze dokupić i uzupełnić – a na kolejny rok będziesz bogatszy o to kolejne ważne doświadczenie.