1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

Przy produkcji zbiorników na wodę pitną bardzo ważne jest aby przy jego zakupie zwrócić uwagę an to czy posiada on atesty. Jest to o tyle istotne, że wiele środków chemicznych które są używane do powstania takiego zbiornika może przenikać do wody i korzystanie w dłuższej mierze może mieć niekorzystny wpływ na organizm, szczególnie jeżeli taki zbiornik poddawany jest skrajnie wysokim temperatura na różnym terenie.

Atesty do zbiorników wodnych

atestowane zbiorniki wody pitnejAtesty pozwalają zachować wysoka jakość zbiorników już na samym etapie ich produkcji. Używa się tylko proekologicznych materiałów, i nie ma na żadnym etapie produkcji używanych żądnych związków chemicznych zawierających metale się ciężkie jak ołów, mangan czy cyna, które mogą mieć niekorzystny wpływ na organizm. Dlatego wielu producentów już na samym początku daje zapewnienie, że ich produkty to atestowane zbiorniki wody pitnej, gdzie bez problemu można nawet przez kilkadziesiąt lat przechowywać ogromne ilości wody pitnej dla zwierząt i ludności i nie wystąpi żadne zatrucie metalami ciężkimi. Jest to o tyle ważne, ze zbiorniki niższej jakości są właśnie z dodatkiem szkodliwych metali, ana co oczywiście nie pozwalają normy sanitarne jednak mimo wszystko na rynku można jeszcze takie znaleźć, ale wszystko idzie ku dobremu, gdyż od przyszłego roku będzie całkowity zakaz używania środków chemicznych do produkcji jakiegokolwiek sprzętu, w którym przechowywana miała by być żywność.

Jest to bardzo duży postęp, gdyż ludzie są coraz bardziej świadomi i wolą kupić droższy zbiornik, ale wiedząc że jest on bezpieczny i be problemu można pobierać z niego wodę i nie zaszkodzi ona nikomu. Póki co jeszcze musimy patrzeć czy dany zbiornik posiada atesty, lecz na szczęście na rynku jest coraz lepsza ich jakość.