Nasi dziadkowie wręcz kochają ogrody. Babcia codziennie coś tam przestawia i kombinuje, Poznań nie widział jeszcze tak pracowitych staruszków. Wstają rano i podlewają wszystko. Nie wystarczy raz podlać, trzeba jeszcze wieczorem.

Zakładanie ogrodów w Poznaniu dobrym pomysłem

zakładanie ogrodówOstatnio wymyślili sobie projektowanie ogrodów i zadzwonili do jakiejś firmy, by pomogli im zrealizować ich pomysły. Mieli przyjechać, aby dogadać szczegóły. Nawet o tym nie wiedzieliśmy, dowiedzieliśmy się po fakcie. Chcieli mieć nowoczesne ogrody by ładnie się prezentowały, bo znudził im się już stary wygląd. No i dopięli swego, bo zakładanie ogrodów Poznań okazało się dobrym pomysłem. Teraz mają piękne oczko wodne. Musieliśmy kupić do nich jeszcze rybki. Tu był problem, bo nie wszystkie rybki nadają się do przebywania na dworze. No ale jakiś pan ze sklepu nam doradził, i razem wybraliśmy kilka. Teraz pływa nam mała ławica która cieszy oko. Babcia z okazji zakończenia prac, zrobiła wielką imprezę. Zaprosiła rodzinę, i zaprzyjaźnionych sąsiadów. Pomagaliśmy jej zrobić zakupy na grilla, i montowaliśmy głośniki, bo koniecznie musiała być jakaś skoczna muzyka. Nasi dziadkowie są jeszcze pełni energii i lubią sobie potańczyć. Różne walce i oberki, to dla nich pryszcz. Uczyli się ich od dawna, więc tańczą jak zawodowcy. Zagrodzili ogród specjalną taśmą, którą wspólnie przecięliśmy i odtańczyli powitalny taniec. Wszyscy bili brawo patrząc, jak cudownie się unoszą w muzycznych podrygach. Nawet nasz pies wyglądał na zadowolonego.

Teraz będzie miał więcej powierzchni do biegania, bo wszystkiego nie zapełniają już grządki z warzywami. Warzywa teraz rosną pod płotem, i nikomu nie przeszkadzają. Potem usiedliśmy na huśtawce bujanej i wspominaliśmy stare czasy. Ta impreza była na prawdę wyjątkowa. Babcia wie jak rozbawić gości.