1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00

 

Za granicą pracujemy głównie w oparciu o umowę o pracę. Inne formy też są dozwolone typu o dzieło, zlecenie i inne, które dają nam gwarancję opłacania przez pracodawcę składek. Składki zdrowotne, emerytalne i rentowe czy chorobowe są składnikami każdego wynagrodzenia. Różnią się tylko formą i wysokością w odniesieniu do różnych form umowy.

Szybki zwrot podatków

zwrot podatku z niemiecMowa tu o umowie zawartej pomiędzy osobą podejmująca zatrudnienia, a pracodawcą. Jeśli więc mamy do czynienia z zeznaniem podatkowym łączy się z tym tematem również zwrot podatku. W okresie rozliczeniowym musimy złożyć nasze deklaracje również wtedy, gdy praca nasza wykonywana była u obcokrajowca. Dobrym przykładem są Niemcy, ponieważ w ostatnim czasie duża liczba Polaków wyjeżdżała i nadal udaje się tam, by pracować zarobkowo. Zwrot podatku z niemiec następuje tak jak w Polsce po dopełnieniu wszelkich formalności. Mowa to przede wszystkim o przesłaniu dokumentacji od pracodawcy, rozliczeniu i dostarczeniu do właściwego urzędu skarbowego. Kwota zwrotu podatku jest zależna od łącznej kwoty naszego dochodu na zeznaniu pit i od tego, czy posiadamy dzieci. Jeśli więc podejmujemy lub podejmowaliśmy w przeszłości pracę poza granicami naszego kraju musimy wiedzieć, że obowiązuje nas tak samo jak w Polsce zeznanie podatkowe roczne. To konieczność, która dotyczy każdego obywatela, niezależnie od tego, gdzie wykonywał daną pracę.

Jest oczywiście jeden warunek, ponieważ zatrudnienie to musi być wykonywane w oparciu o umowę o pracę. Cała procedura jest podobna do tej co znamy i co roku podejmujemy w jej ramach na terenie naszego kraju. Nie dotyczy to bowiem tylko ludzi, którzy za tak zwanym chlebem wyjeżdżają za granicę i pracują dorywczo. Praca na czarno być może pozwala nam zarobić, ale ryzykujemy.