Zabawy tworzone w duchu Montessori muszą być dostosowane i odpowiednie do wieku. Dla dziecka w wieku dwóch lub trzech lat świetną zabawą będzie przekładanie jednego do drugiego kubeczka plastikowego np. kuleczki. Dziecko przedszkolne, które ma lat pięć będzie cieszył się z innej zabawy. Wszystko zależy od tego jakie akcesoria nasze dziecko od nas otrzyma. Gotowe pomocą do kupienia są w sklepach z akcesoriami dla dzieci.

Zabawy najlepsze dla trzylatków

pomoca montessori dla 3 latkaPrzydatne pomoca Montessori dla 3 latka to przedmioty, które mamy w naszych domach. Dziecko, które poznaje technikę samo uczenia się rozwija i poszerza swoje zainteresowania. Przede wszystkim takie dziecko uczy się kreatywnego myślenia i poznawanie naszego otaczającego świata. Czasami wystarczy zwykła nitka oraz kilka kolorowych koralików być dziecko miało zabawią zapewnioną przez długi czas. Dlatego też bardzo ważne jest by naszemu dziecku dostarczać takich akcesoriów, które na co dzień go otaczają i z których można wyczarować coś pięknego i unikalnego. Zabawa w układanie klocków jest znana wszystkim. Jest to także zabawa Montessori. Dziecko, które jest wspierane przez nauczyciela w przedszkolu lub przez rodzica wie, że wszystko co stworzył jest piękne i niepowtarzalne mimo tego, że zrobione jest z przedmiotów codziennego użytku.

Rodzic dla dziecka powinien być autorytetem bądź kreatorem. Jest to osoba, która dostarcza dziecku materiały lecz nie przedstawia mu gotowych zabaw. To dziecko musi wykazać się pomysłowością by ze zwykłych spinaczy na ubrania stworzyć fajną figurę, a z kubkach po jogurtach najwyższą wieżę. Takie kreatywne myślenie oraz umiejętności zabawy różnymi przedmiotami nabyte w wieku przedszkolnym na pewno przyda się naszym dzieciom także w ich życiu dorosłym.